Przez żołądek do serca

PS_20150426125349

Spotkałam go w drodze  po zakupy. Stylówa rodem ze sklepu wędkarskiego, uzębienie nieskalane współczesną stomatologią i woń alkoholu, która anonsowała jego obecność z daleka. Kimał pod drzewkiem, trzymając kurczowo  dwie butelki po Sprite, których zawartość z pewnością różniła się od tego, co wskazywały etykiety.

Jako jednostka wrażliwa społecznie, pochyliłam się nad nim i zapytałam o zdrowie, ale odpowiedział, że wszystko gra, tylko kac go męczy i ciepły obiad mu się śni.

Urzekła i rozbawiła mnie jego szczerość, więc robiąc zakupy pomyślałam o nim. Wiedziałam, że na kaca mu raczej nie pomogę,  bo to kara za przerwę w piciu, ale ciepły obiad da się zorganizować. Pod Kauflandem sprzedają kurczaki z rożna, więc kupiłam mu ćwiartkę kury i bułkę.

W drodze powrotnej wręczyłam pakiecik.

– Ale, że to dla mnie jest? – zapytał zaskoczony.

– Tak, życzę smacznego.

–  A pani mnie zna?

– Nie, ale ponoć śnił pan o ciepłym posiłku, więc proszę.

– No tak, bo ja domu nie mam… – wyjaśnił wpychając do ust kawałek mięsa.

Przełknął, zamknął oczy, mruknął z rozkoszy, a potem obtarł usta brudnym rękawem i wypalił:

– Zostanie pani moją żoną?

Miłość za kawałek mięsa.  Jak widać, prawdą jest, że do serca mężczyzny najszybciej trafia się przez żołądek.

 

 

About

Lubi wyszukiwać polsko brzmiące nazwiska w obsadzie zagranicznych filmów i bawić się elektrycznymi szybami w samochodzie. Jako dziecko biegała w samych lakierkach po łące. Dziś już tego nie praktykuje. Brzydzi się chrabąszczami. Kocha za to mocną kawę, kolor zielony i marcepany. Siła spokoju, przynajmniej do czasu aż nie wyschnie jej lakier na paznokciach… Do wrzątku podchodzi bez kompleksów. Optymistka, dla niej szklanka jest zawsze do połowy pełna.

3 thoughts on “Przez żołądek do serca

    1. To był impuls. Leżał człowiek pod drzewem, pomyślałam że zrobię numer.
      Zresztą kiedyś zaczepił mnie jeden taki w centrum, mówiąc że jest głodny. Powiedziałam, że kupię mu coś do jedzenia. Tak się złożyło, że nie było sklepu w pobliżu, więc zrobiliśmy sobie razem mały spacer :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *